KURUMSAL

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU

KEMAL ŞAHİN
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kemal Şahin, 1955 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Taşlıpınar Köyü’nde doğdu. 18 yaşında öğrenim için devlet bursuyla Almanya’ya gitti, mühendislik öğrenimi gördü. 1982’de Aachen’da kurduğu hediyelik eşya dükkânını yıllar içinde genişleterek “Santex Moden GmbH” toptan ve perakende firmasını kurdu. Şahin, 1997 yılında Almanya'da "Yılın İşadamı" ödülüne layık görülürken, Amerika'daki "Dünyayı Yönetenler Klübü" olarak bilinen Enterpreneur of the Year Institute'ye üye kabul edilen ilk Türk oldu. Yaptığı çalışmalarla, ülkemizin dünyaya tanıtılmasında ve devletimizin yüceltilmesinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı, T.C. 9.Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından, 2000 yılında, "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" ile ödüllendirildi. Yine 2000 yılında Selçuk Üniversitesi tarafından çalışma hayatındaki başarılarından dolayı örnek girişimci gösterilerek İşletme Ana Bilim Dalı’nda “Fahri Doktora” payesi ile ödüllendirdi. Almanya’daki TEMA Vakfı’nın kurulmasına öncülük ederek, vakfa desteğini Mütevelliler Heyeti Başkanı olarak sürdürmektedir. Kemal Şahin, Türk - Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın da Kurucu Başkanı olarak görev yapmıştır. Kemal Şahin ayrıca 2006 yılında kurulan TD-Platform (Türk – Alman Öğrenci ve Akademisyenler Derneği)’un Kurucularından olup Danışma Kurulu Başkanı olarak destek vermektedir. 2012 yılında Almanya’da Türk kökenli gençlerin eğitimine destek vermek, meslek ve iş konusunda danışmanlık yapmak amacıyla Stiftung: Bildung! Eğitim! Vakfı’nı kurmuştur ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kemal Şahin son olarak 18 Temmuz 2014 tarihinde Türk-Alman ilişkilerine yaptığı katkılar nedeniyle, Almanya Cumhurbaşkanlığı tarafından “1. Sınıf Liyakat Nişanı” ile ödüllendirilmiştir. Şahin, Avrupa ile Türkiye arasındaki ticari ve kültürel köprülerin sağlamlaşması için katkılarını sürdürmeye devam etmektedir.


BEHZAT YILDIRIMER
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ

1954 doğumlu, ODTÜ İşletme bölümü mezunudur. Halk Bankası’nda Müfettiş Yardımcılığı ile başlayan bankacılık kariyerini Dışbank ve BankEkspres’te üst düzey yönetici olarak sürdürmüş, Union Bancaire Privee-Cenevre’de Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri Masası Genel Müdürü olarak yirminici yılında profesyonel yaşamını sonlandırmıştır. Halen 1998’de kurucusu olduğu “tim” Danışmanlık şirketinde Başkan unvanıyla eğitimci ve danışman olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitelerin MBA programlarında dersler vermekte ve üniversite destekli sertifikasyon programlarında yönetici ve eğitmen olarak görev almaktadır. Finans ve finans dışı kurumlarda yönetim ve danışma kurulu üyelikleri bulunmaktadır.


HÜSEYİN ERGİN
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ

1961 doğumlu İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunudur. 5,5 yıl Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu’nda Maliye Müfettişi olarak görev yapmıştır. 7 yıl süresince uluslararası bir denetim şirketinde vergi bölümü müdürü olarak yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık servisi vermiştir. 1995 yılından itibaren Sigma Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak vergi danışmanlığı hizmetlerini sürdürmektedir. Finansal kuruluşlar ve Menkul Kıymet Gelirlerinin vergilendirilmesi hususunda uzmandır. Yeminli Mali Müşavir ünvanını haizdir.


TAVİT KÖLETAVİTOĞLU
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ

1951’de Malatya’da doğdu. ODTÜ Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü (1973) öğrenimi sonrasında kamu sektöründe ( Ulaştırma, Köyişleri, Turizm Bakanlıkları, Turizm Bankası, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri) ve özel sektörde ( Taşçı, Umursan, Transtürk, Net, Yapı Kredi Grupları) üst düzey ve/veya tepe yöneticilik yaptı. 1997’de halen Başkanlığını yaptığı Atlas Proje Geliştirme ve Yönetimi Şirketini kurdu. Çeşitli mesleki ve sosyal-kültürel sivil toplum kuruluşlarında (ŞPO, ULİ Türkiye, ICC, TESEV, TÜSES, TARİH VAKFI, TAÇ VAKFI vb.) kurucu üyelik ve /veya üyelikte bulundu, yönetim sorumlulukları üstlendi. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği TYD)’nde 1999-2003 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2003-2007 tarihleri arasında Danışma Yüksek Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2001 yılında Para Dergisi okuyucuları tarafından “Yönetim Dalında Yılın Altın Adamı” seçildi. Çeşitli gazete ve dergilerde kentiçi ulaşım, planlama ve turizm konularında makaleleri yayınlandı. İki çocuk babası ve İngilizce biliyor.


JALE TUNCEL
İCRA KURULU BAŞKANI

1969 doğumlu, İTÜ Makina Fakültesi ,Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur, sonrasında ise 2015 yılında başladığı İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Bursa Rekor Dokuma'da üretim mühendisliği ile başlayan iş hayatına İstanbul'da hazırgiyim konfeksiyon üretim firmaları olan Rova Tekstil ve Esin Tekstil ile devam etmiştir. Şahinler Grubuna 1991 yılında Ünimoda firmasında Planlama Birimi'ndeki görevi ile başlamıştır, daha sonra 1992 yılından itibaren Bilkont Dış Ticaret firmasında 5 yıl kumaş üretim birimindeki yöneticiliği sonrasında, 10 yıl Bilkont Dış Ticaret Ticari Birimler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu süreçte dokuma, örgü kumaş boya ve kimyasallarında ithalat ,ihracat ve üretim operasyonlarının yanında Çin ve Mısır ofislerinin açılışını da gerçekleştirmiştir. 2007-2017 yılları arasında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapmıştır. Şahinler Holding yeni yönetim yapılanması ile de Şahinler Holding İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Gönüllü olarak faaliyette bulunduğu sivil toplum örgütü görevlerini İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Moda Akademisi'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2010 yılından beri sürdürmektedir.


AKIN ŞAHİN
İCRA KURULU ÜYESİ

1985 Doğumlu, California üniversitesi Endüstri ve Sistem Mühendisliği alanı mezunudur ( 2008). İş hayatına Şahinler Holding'e bağlı Adessa firmasında başlamış olup, yine Şahinler Holding’e bağlı Vestino firmasında Genel Müdürlük yapmıştır. Şuan görevine Şahinler Holding finans, yurtdışı firmalar ve cateringten sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Aynı zamanda lisanslı futbol oyuncusu olan Akın Şahin, Almanya’nın en önemli gençlik örgütü TD - Plattform'un da üyesidir. Almanca ve İngilizce bilmektedir.


DENİZ ŞAHİN
İCRA KURULU ÜYESİ

1988 Doğumlu, Manchester Üniversitesi İşletme – Muhasebe ve Finans Uzmanlık Alanı mezunudur (2009). Sonrasında ise Maastricht Üniversitesi Uluslararası Finans Master'nı tamamlamıştır (2012). İş hayatına lisans eğitimi ile master eğitimi arasında Şahinler Holding’in İç Denetim Departmanı’nda başlamış olup, sonrasında Holding’e bağlı Club Mega Saray Otel’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük yapmıştır. Şuan görevine Şahinler Holding İnşaat ve Turizmden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.


RAMAZAN DUMRU
İCRA KURULU ÜYESİ

1972 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunudur. İş hayatına Şahinler Holding’te muhasebe departmanında başlamış olup daha sonra sırasıyla Holding’e bağlı firmalarda muhasebe şefliği, muhasebe müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük yapmıştır. Şuan görevine Şahinler Holding Mali işler ve muhasebeden sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. SMMM ve Bağımsız Denetçi olan Ramazan Dumru evli ve üç çocuk babasıdır.