KURUMSAL

YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU

KEMAL ŞAHİN
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Kemal Şahin, Konya’nın Beyşehir ilçesine bağlı Taşlıpınar Köyü’nde doğdu. 18 yaşında öğrenim için devlet bursuyla Almanya’ya gitti, mühendislik öğrenimi gördü. 1982’de Aachen’da kurduğu hediyelik eşya dükkânını yıllar içinde genişleterek “Santex Moden GmbH” toptan ve perakende firmasını kurdu. Şahin, 1997 yılında Almanya'da "Yılın İşadamı" ödülüne layık görülürken, Amerika'daki "Dünyayı Yönetenler Klübü" olarak bilinen Enterpreneur of the Year Institute'ye üye kabul edilen ilk Türk oldu.  Yaptığı çalışmalarla, ülkemizin dünyaya tanıtılmasında ve devletimizin yüceltilmesinde gösterdiği üstün başarıdan dolayı, T.C. 9.Cumhurbaşkanı Sayın Süleyman Demirel tarafından, 2000 yılında, "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" ile ödüllendirildi.  Yine 2000 yılında Selçuk Üniversitesi tarafından çalışma hayatındaki başarılarından dolayı örnek girişimci gösterilerek İşletme Ana Bilim Dalı’nda “Fahri Doktora” payesi ile ödüllendirdi.  Almanya’daki TEMA Vakfı’nın kurulmasına öncülük ederek, vakfa desteğini Mütevelliler Heyeti Başkanı olarak sürdürmektedir.  Kemal Şahin, Türk - Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın da Kurucu Başkanı olarak görev yapmıştır. Kemal Şahin ayrıca 2006 yılında kurulan TD-Platform (Türk – Alman Öğrenci ve Akademisyenler Derneği)’un Kurucularından olup Danışma Kurulu Başkanı olarak destek vermektedir. 2012 yılında Almanya’da Türk kökenli gençlerin eğitimine destek vermek, meslek ve iş konusunda danışmanlık yapmak amacıyla  Stiftung: Bildung! Eğitim! Vakfı’nı kurmuştur ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Kemal Şahin son olarak 18 Temmuz 2014 tarihinde Türk-Alman ilişkilerine yaptığı katkılar nedeniyle, Almanya Cumhurbaşkanlığı tarafından “1. Sınıf Liyakat Nişanı” ile ödüllendirilmiştir. Şahin, Avrupa ile Türkiye arasındaki ticari ve kültürel köprülerin sağlamlaşması için katkılarını sürdürmeye devam etmektedir.

 


BEHZAT YILDIRIMER
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ


1954 doğumlu, ODTÜ İşletme bölümü mezunudur. Halk Bankası’nda Müfettiş Yardımcılığı ile başlayan bankacılık kariyerini Dışbank ve BankEkspres’te üst düzey yönetici olarak sürdürmüş, Union Bancaire Privee-Cenevre’de Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri Masası Genel Müdürü olarak yirminici yılında profesyonel yaşamını sonlandırmıştır. Halen 1998’de kurucusu olduğu “tim” Danışmanlık şirketinde Başkan unvanıyla eğitimci ve danışman olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Üniversitelerin MBA programlarında dersler vermekte ve üniversite destekli sertifikasyon programlarında yönetici ve eğitmen olarak görev almaktadır. Finans ve finans dışı kurumlarda yönetim ve danışma kurulu üyelikleri bulunmaktadır.


HÜSEYİN ERGİN
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ 

1961 doğumlu İ.Ü. İktisat Fakültesi mezunudur. 5,5 yıl Maliye Bakanlığı Maliye Teftiş Kurulu’nda Maliye Müfettişi olarak görev yapmıştır. 7 yıl süresince uluslararası bir denetim şirketinde vergi bölümü müdürü olarak yerli ve yabancı şirketlere danışmanlık servisi vermiştir. 1995 yılından itibaren Sigma Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’nin kurucu ortağı olarak vergi danışmanlığı hizmetlerini sürdürmektedir. Finansal kuruluşlar ve Menkul Kıymet Gelirlerinin vergilendirilmesi hususunda uzmandır. Yeminli Mali Müşavir ünvanını haizdir.


TAVİT KÖLETAVİTOĞLU
YÖNETİM VE DANIŞMA KURULU ÜYESİ


1951’de Malatya’da doğdu. ODTÜ Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü (1973) öğrenimi sonrasında kamu sektöründe ( Ulaştırma, Köyişleri, Turizm Bakanlıkları, Turizm Bankası, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri) ve özel sektörde ( Taşçı, Umursan, Transtürk, Net, Yapı Kredi Grupları) üst düzey ve/veya tepe yöneticilik yaptı. 1997’de halen Başkanlığını yaptığı Atlas Proje Geliştirme ve Yönetimi Şirketini kurdu. Çeşitli mesleki ve sosyal-kültürel sivil toplum kuruluşlarında (ŞPO, ULİ Türkiye, ICC, TESEV, TÜSES, TARİH VAKFI, TAÇ VAKFI vb.) kurucu üyelik ve /veya üyelikte bulundu, yönetim sorumlulukları üstlendi. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği TYD)’nde 1999-2003 tarihleri arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2003-2007 tarihleri arasında Danışma Yüksek Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2001 yılında Para Dergisi okuyucuları tarafından “Yönetim Dalında Yılın Altın Adamı” seçildi. Çeşitli gazete ve dergilerde kentiçi ulaşım, planlama ve turizm konularında makaleleri yayınlandı. İki çocuk babası ve İngilizce biliyor.


JALE TUNCEL
İCRA KURULU BAŞKANI

1969 doğumlu, İTÜ Makina Fakültesi ,Tekstil Mühendisliği bölümü mezunudur, sonrasında ise 2015 yılında başladığı İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Bursa Rekor Dokuma'da üretim mühendisliği ile başlayan iş hayatına İstanbul'da hazırgiyim konfeksiyon üretim firmaları olan Rova Tekstil ve Esin Tekstil ile devam etmiştir. Şahinler Grubuna 1991 yılında Ünimoda firmasında Planlama Birimi'ndeki görevi ile başlamıştır, daha sonra 1992 yılından itibaren Bilkont Dış Ticaret firmasında 5 yıl kumaş üretim birimindeki yöneticiliği sonrasında, 10 yıl Bilkont Dış Ticaret Ticari Birimler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Bu süreçte dokuma, örgü kumaş boya ve kimyasallarında ithalat, ihracat ve üretim operasyonlarının yanında Çin ve Mısır ofislerinin açılışını da gerçekleştirmiştir. 2007-2017 yılları arasında Şahinler Holding Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yapmıştır. Halen Şahinler Holding İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. Gönüllü olarak faaliyette bulunduğu sivil toplum örgütü görevlerini İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Moda Akademisi'nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak 2010 yılından beri sürdürmektedir.


ŞEFİKA ÖZCAN TOKDEMİR
İCRA KURULU ÜYESİ

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İktisat Bölümü mezunudur. Sonrasında ise aynı fakültede İktisat Yüksek Lisansını tamamlamıştır.  Almanya’da Goethe Institut’ta Almanca eğitimi almıştır.  İş hayatına 1998 yılında Şahinler Holding’de, Mali İşler Departmanı’nda başlamış olup,  daha sonra 12 yıl boyunca Denetim Müdürlüğü yapmıştır. Şuan ise görevine Şahinler Holding Mali İşler ve Muhasebeden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak devam etmektedir. SMMM olan Şefika Özcan Tokdemir, İngilizce ve Almanca bilmektedir.


AYŞE ÇAKIR 
İCRA KURULU ÜYESİ

1984 doğumlu, Uludağ Üniversitesi, Almanca Öğretmenliği bölümü mezunudur. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını tamamlamıştır. İş hayatına Gefco Uluslararası Lojistik firmasında İthalat & İhracat bölümünde çalışmaya başlayarak girmiştir. Daha sonra 2007 yılında Şahinler Holding İç Denetim Departmanı’nda Denetim Uzman Yardımcısı görevi ile çalışmaya başlamış olup, daha sonra Şahinler Holding Finans Departmanı’nda iki yıl süre ile çeşitli görevlerde bulunmuştur.2010-2013 yılları arasında Şahinler Etopya projesinde, Proje Yöneticisi olarak Etopya’da görev yapmıştır. Etopya projesinin akabinde Şahinler Holding’deki görevine İç Kontrol Departman Yöneticisi olarak dört yıl süreyle görev yapmıştır. 2019 yılı Temmuz ayı itibari ile Avrupa Serbest Bölgesi Genel Müdür Yardımcısı ve Şahinler Holding İcra Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, 2016 yılından beri Şahinler Vakfı Başkan Vekili görevini gönüllü olarak sürdürmektedir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.


VEDAT OKUŞ
İCRA KURULU ÜYESİ

1959 yılında Edirne’de doğdu. İlk, orta, lise ve   yüksek okul tahsilini Edirne’de tamamladı.1979 Yılında Meriç Şirketler grubunda iş hayatına başladı.1996 yılında ÖRSA Holding bünyesinde grup şirketlerinde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüttü. 2010 yılında Şahinler Holding grup şirketi Edirne Modavizyon bünyesinde İnsan Kaynakları Müdürü olarak başladığı görevine ilaveten 2018 yılında Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atandı. 2020 Eylül ayından itibaren İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir.