KURUMSAL

HOLDİNG HAKKINDA

HOLDİNG HAKKINDA

Temeli 1982 yılında Almanya’nın Aachen şehrinde atılan Şahinler Holding olarak, Türkiye’nin yanı sıra; Almanya, Fransa, Bulgaristan ve Mısır’da bulunan şirketlerimizde hazır giyimden inşaata, serbest bölge işletmeciliğinden turizme ve yiyecek içecek sektörüne kadar bulunduğumuz her sektörde fark yaratarak, zirvedeki yerimizi daha da güçlendiriyoruz.

Hazır giyim, moda tasarım, toptan ve perakende pazarlama firmalarımızla dünyanın en büyük moda devlerine üretim yapıyoruz. Dünya genelinde 50 milyon insanı giydiren grubumuzun ürettiği ürünler dünyanın 170 farklı ülkesine gönderiliyor. Yurtdışındaki firmalarımızın Anadolu’ya verdikleri siparişlerle yarattıkları istihdam ve Avrupa Serbest Bölgesi’ndeki firmalardaki çalışanlarla birlikte; Şahinler Holding olarak Dünya genelinde 30.000 kişiye iş imkanı yaratıyoruz.

Avrupa Serbest Bölgesi, Türkiye'nin en büyük özel sektör sanayi projelerinden biridir. Avrupa Serbest Bölgesi’nde doluluk oranı %95’i bulmuştur. ASB’den %70’i yabancı sermayeli olan 200’e yakın firmadan, 170 ülkeye ihracat yapılıyor. Ticaret hacmi 2,5 milyar doları geçen bölge, özellikle yabancı yatırımcıların gözdesi konumuna gelmiştir. ASB’den ihracat yapılan ürünlerin çoğu teknoloji ürünleri ve katma değeri yüksek ürünlerdir. 6000’e yakın kişinin istihdam edildiği ASB; Türkiye’de bulunan 13 serbest bölge arasında en son kurulanlardan biri olmasına rağmen, ticaret hacmi sıralamasına göre 3. sıraya yükselmiştir. Avrupa Serbest Bölgesi aynı zamanda 5 kalite belgesine sahip ilk serbest bölgedir.

Grup, turizm alanında Dünyanın en gözde tatil bölgesi Antalya Belek’te bulunan “Altın Anahtar” ödüllü 121 dönüm alan üzerine kurulu, 1200 yataklı, 5 yıldızlı tatil köyü olan Club Megasaray bölgenin en güçlü tesislerinden biridir. 43 tenis kortu ve daha birçok spor aktivitesi, kaliteli yiyecek içecek hizmetleri, gece ve gündüz her yaşa hitap eden eğlence programları ve güler yüzlü, kaliteli hizmet anlayışıyla; Club Megasaray’da kurulduğu günden bu güne kadar her yaştan turist ağırlanmaktadır. Yoğunluğu Alman ve Ruslardan oluşan ve sektörde ender rastlanan şekilde, %70’e yakın tekrar gelen (repeat) misafirlerimiz var. Kurulduğu günden bu güne kadar her yaştan 1 milyon turist ağırlanmıştır. 

Club Megasaray bünyesinde kurulan Megasaray Tenis Akademi, 2019 sezonunda hizmete açılarak dünyadaki diğer örnekleri gibi uluslararası bir Tenis Akademisi hayata geçirilmiş oldu. Projenin ikinci aşaması olarak; bünyesinde akademi eğitim bölümleri, 700 yatak kapasiteli otel, dünya standartlarında kongre merkezi, başta tenis olmak üzere futbolun da içinde olduğu sporun farklı dallarında kamp ve turnuva organizasyonları düzenlenecek yeni bir tesisin çalışmalarına da devam edilmektedir. 43 tenis kortu ile bölgenin en büyük tenis merkezi olan Megasaray Tenis Akademi; Türkiye Tenis Federasyonu ile imzaladığı işbirliği protokolü çerçevesinde, ortaklaşa düzenlenen tenis turnuvalarına da ev sahipliği yaparak, amatör ve profesyonel tenis oyuncularını ağırlamaya başladı.

Gıda sektöründe hizmet veren Teyvaş Catering; 1989 yılında kurulmuş olup iş merkezleri, fabrikalar, eğitim kurumları ve sağlık kurumlarına toplu yemek hizmeti veriyor. Teyvaş; yiyecek içecek alanında her türlü hizmeti verecek yeni çatı markası ile toplu yemek sektörüne getirdiği yeniliklerin yanında, özel gün organizasyonları, iyi tarım uygulamaları ve perakende sektörüne de yatırımlar yapıyor. Günlük 20.000 kişiye yemek üretimi yapan Teyvaş toplu yemek alanındaki 30 yıllık tecrübesiyle Yeni Nesil Yemekhane iş modelini hayata geçirdi. Bu proje ile yemekhaneleri daha işlevsel ve modern bir restorana dönüştürüyor. Müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen Teyvaş, güler yüzlü hizmet anlayışı, hijyenik ortamlarda üretimi ve kalitesi ile müşterilerinden taktir toplamaktadır.

Şahinler Holding, bünyesinde bulundurduğu inşaat firmaları ile; anahtar teslim fabrika binaları ve depolar inşa etmesinin yanında gayrimenkul geliştirme, satış ve pazarlama faaliyetlerinde de bulunmaktadır. Turhaus, Şahinler Holding’in Almanya - Türkiye arasında emlak tedariki ve aracılık hizmetleri yapan emlak platformudur. Turhaus; Westside İstanbul başta olmak üzere Bursa, İzmir, Bodrum, Antalya, Alanya ve Konya’da bulunan taşınmaya hazır projeleri Avrupa’daki Türklerin beğenisine sunuyor. Almanya ve Türkiye’nin değişik şehirlerinde bulunan arsaları üzerine proje geliştirme çalışmaları da yapmaktadır. Önümüzdeki yıllarda hayata geçirilecek İstanbul Büyükçekmece’de yeni bir villa proje üzerine konsept çalışmaları devam etmektedir. Şahinler Holding, hayata geçecek projelerle İstanbul’da çevreye duyarlı, modern, yaşanılabilir yapılar kazandırmayı hedeflemektedir.

Girdiği her sektörde iddialı olan Şahinler Holding, enerji alanında da kalite ve ileri teknoloji anlayışıyla sektörde isminden sıkça söz ettiren Şahinler Enerji firmasıyla faaliyet göstermektedir.

Bunların yanı sıra; 1987 yılında Kemal Şahin tarafından kurulan Şahinler Vakfı ile eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda faaliyet göstermektedir. Eğitime verdiği çok yönlü desteğin yanı sıra okullar da yaptıran vakıf, her yıl başarılı yüzlerce öğrenciye de burs veriyor. Vakıf, ayrıca gerek afetzedeler gerekse ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmektedir.