FİRMALARIMIZ

BİLKONT

BİLKONT

"Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi"nde, her yıl ilk sıralarda yer alan Bilkont, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan fabrikasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

İplik işletmelerinde; pamuk, organik pamuk, polyester, akrilik, viskon, yün, polipropilen, bambu, mineral, keten elyafı kullanılarak open-end ve ring-melanj iplik üretimi gerçekleştirmektedir. İplik işletmelerinde ayrıca; “6/1 – 33/1 Ne” numaraları arasında open-end iplik ve “10/1 - 50/1 Ne” numaraları arasında her türlü elyafı % 100 ve istenilen diğer oranlarda karışımlı olarak çalışarak, ring-melanj iplik üretilmektedir.

Bilkont’un kumaş boya işletmesinde; pamuk, akrilik, viskon, likra, polyester ve bunların karışımları gibi örgü kumaşların boyamaları gerçekleştirilmektedir. İplik boya işletmesinde ise; pamuk, pamuk - polyester, pamuk - viskon, pamuk - akrilik gibi karışım iplikler boyanmaktadır.

Bilkont’un Çorlu’daki üretim tesisleri; 20 ton / gün open - end iplik, 11 ton / gün ring - melanj iplik, 40 ton / gün örgü kumaş üretimi, 30 ton / gün kumaş boyama ve terbiye, 4,5 ton / gün iplik boyama kapasitelerine sahiptir.

Dünyaca tanınmış markaların kumaş üretimini gerçekleştiren Bilkont, 1999 yılından beri ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartı’na sahip olup, sürekliliğini sağlamaktadır. Merkezi Bönningheim Almanya’da bulunan, uluslararası alanda tanınmış bir tekstil araştırma ve hizmetleri merkezi olan Hohenstein Institute firması tarafından Oeko-tex 100 belgesi ile 1999 yılında belgelendirilmiştir. Üretim ve işlem proseslerinde kullanılan kimyasal hammadde ve malzemeler insan ve çevre sağlığına duyarlı ve bundan dolayı, tam sağlıklı ürünler üretebilen kuruluşlara verilen "Oeko-tex 100" standardı belgesine sahiptir. Oeko-Tex Standard 100 kapsamında malzeme ve dokuma kalitesi, vücuda uygunluk, giyim rahatlığı ve yasalara uygunluk faaliyetleri Hohenstein Institute tarafından sunulur. Pamuk, viskon, pamuk / viskon, viskon / polyester, pamuk / polyester, pamuk / akrilik iplik çeşitlerini, Oeko-tex 100 standardı belgesinin, 10.HTR.74187 numaralı sertifikası ile, pamuk, viskon, pamuk / viskon, viskon / polyester, pamuk / polyester, pamuk / akrilik, pamuk / elastan kumaş çeşitlerini ise10.HTR.74188 numaralı sertifika ile ham ve boyalı olarak üretebilmektedir.

2007 yılında; % 100 organik pamuk ile open-end ve ring-melanj iplik üretimi, örgü kumaş üretimi, örgü kumaş boyama ve iplik boyama proseslerini gerçekleştirebilmek için gerekli şartlar oluşturulmuş, şartların uygunluğu Control Union Certifications firması tarafından Global Organic Textile Standard (GOTS) Sertifikası ile belgelendirilmiştir. Bilkont AŞ.’de, C 807477 GOTS Sertifikası kapsamında "organic" ve "made with organic" adı altında iki şekilde üretim yapılabilmektedir.

Ayrıca Organic Exchange 100 ve Organic Exchange Blended standartlarına göre üretim yapabilme hakkına C 807477 OE Sertifikası ile de sahiptir.

Adres:
BİLKONT DIŞ TİCARET VE TEKSTİL SANAYİ A.Ş.
Misinli Mahallesi,Sanayi Caddesi, Fabrikalar Sokak No:53
Ergene / Tekirdağ

Tel: 0282 675 13 00
Faks: 0282 675 12 90
E-Mail: bilkontfabrika@bilkont.com.tr

Web: www.bilkont.com.tr