FİRMALARIMIZ

AVRUPA SERBEST BÖLGESİ

AVRUPA SERBEST BÖLGESİ

Şahinler Holding bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye'nin en büyük özel sektör sanayi projelerden biri olan Avrupa Serbest Bölgesi'nin temeli, 8 Ağustos 1998 tarihinde atılmıştır.

Resmi açılışı 2003 yılında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarafından yapılan ASB, aradan geçen kısa zaman dilimine rağmen, yapılan yatırımlar sayesinde yıllık 3 milyar dolar ticaret hacmini yakalayan bir serbest bölge konumuna gelmistir. Çorlu'da bulunan ASB'de şu anda 200'ün üzerinde firma faaliyet göstermektedir. 4 bini aşkın insanın istihdam edildiği bölgede, dünyanın önde gelen markalarının üretimleri gerçekleşmektedir.

Trakya'da bir teknokent olarak yükselen ASB; mükemmel alt yapısı, çağdaş mimarisi ve yeni sanayileşme modeliyle rakiplerinden farklı olarak özgün bir teknokent olma yolunda ilerlemektedir. Hazır alt yapı olanakları, minimum düzeyde bürokrasi ve maliyetlerin son derece düşük olması gibi özellikleri ASB'yi yatırımcılar açısından cazip hale getirmektedir. Tekstilin dışında, cam sanayi, bilgisayar, paslanmaz çelik, ambalaj, otomotiv ve kimya gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bulundugu ASB; Türk sanayinin kalbinin attığı Trakya'da 2 milyon metrekare alanın üzerinde bulunmaktadır. İstihdam oranı ve yıllık ticaret hacmi bakımından hızla gelişme gösteren ASB, firmalar için mükemmel bir alt yapı sunmaktadır. Yapımı tamamlanan arıtma tesisi, fiberoptik kablo altyapısı, telekomünikasyon hizmet binası ile yatırımcılara cazip imkanlar sunulmaktadır.

Avrupa Serbest Bölgesi'nin Künyesi
Kuruluş yılı: 1995
Faaliyet kullanıcının alanı: Serbest Bölge İşleticisi
Yıllık ticaret hacmi: (2014 yılı verilerine göre) 3 milyar doların üzerinde.
Sunulan Ürünler: Arsalar, depolar (açık ve kapalı), üretim alanları, ofisler.

Avantajlar:
Vergi ve fon muafiyeti, üstün altyapı hizmetleri, ideal ulaşım ağı, minimum düzeyde bürokrasi, özel tapu mülkiyeti, her türlü imalat ve pazarlama kolaylığı, kaliteli iş gücü.

Faaliyette Bulunan Firmalardan Bazıları:
Bilkont DIŞ TİC. TEKSTİL SAN. A. Ş.
BURO TEKNİK
CONSTAB MİDDLE EAST POLİMER
ŞAHİNLER MENSUCAT
Modavizyon TEKSTİL
Giza DIŞ TİC.
HFO TEKSTİL
NEPTUN OTO.
LEVİ STARAUSS
MNM TEKSTİL
Iyon Boyaları
MEGA MATBAA MAKİNE VE
MTU Motor Türbin
NURSAN OTO. SİS.
POLYPLEX EUROPA
Unilever SAN. VE TİC. TÜRK A. Ş.
BEKAERT TEKSTİL SAN TİC A.Ş. VE
DAI SK METAL CO. LTD.
MCF MASİF
EUROTEC Mühendislik Plastikleri
SERENAY AMBALAJ SAN TİC LTD ŞTİ
NURSAN OTOMOTİV SİSTEMLERİ SAN. TİC A.Ş. VE
TSK TEST SİSTEMLERİ SAN LTD ŞTİ
FOXCONN TR TEKNOLOJİ SAN.LTD.ŞTİ.

Sertifikalar:
2008: ISO 9001
ISO 22000: 2005
OHSAS 18001: 2007
ISO 14001: 2004
ISO 50001: 2014

Merkez:
Karamehmet Mahallesi, Avrupa Serbest Bölgesi Adnan Arısoy Bulvarı, No: 1 Ergene - Tekirdağ Tel: 0282 691 10 10 (15 Hat) Faks: 0282 691 10 26
İrtibat:
Cumhuriyet Mahallesi, Eski Hadımköy Yolu Caddesi, No: 22 D / Blok Büyükçekmece - İstanbul Tel: 0212 484 20 00 (9 Hat) Faks: 0212 677 20 58 E-Posta: info@asb.com.tr
Web: www.asb.com.tr